Kúpiť krokomery – e-shop

Sprievodca výberom
krokomerov


Krokomery  >  Krokomer na ruku - ideálny doplnok pre chôdzu aj beh

Krokomer na ruku - ideálny doplnok pre chôdzu aj beh

Krokomery sú jednoduché prístroje, ktoré strážia váš každodenný pohyb a počet krokov. Kam ich pripevníte?

Krokomery, čiže pedometre využije každý rekreačný alebo profesionálny športovec. Sú lacným a pritom užitočným meračom vašej každodennej fyzickej aktivity.

Na trhu nájdete niekoľko typov krokomerov, ktoré sa líšia podľa typu pripevnenie a podľa počtu funkcií.

Krokomery na ruku, na bežeckú topánku, alebo na trekingové palice?

Krokomery pripevníte najčastejšie na trekové palice, alebo na bežecké topánky. Pokiaľ si vyberiete krokomer s pripevnením na topánku, pozerajte sa po tých drahších, ktoré sú vodotesné.

Ďalším typom sú krokomery pre nordic walking palice, ktoré majú klip pre pripevnenie na trekingové prútik. Sú ideálne práve pre severskú chôdzu.

A posledným, málo častým typom sú krokomery na ruku, ktoré môžete pripevniť na zápästie, alebo pažu a počas chôdze či behu sledovať aktuálny stav.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 17. 5. 2013


Odporúčame krokomery


Ďalšie novinky

Krokomery dnes dopĺňajú offline GPS navigácie

Tradičné krokomery na ruku sú podľa odborníkov lepšie ako ich mobilné aplikácie. Modernú techniku však môžete v turistike využiť pre navigáciu. Dáme vám tip na GPS navigáciu pre Android, ku ktorej nepotrebujete internetové pripojenie.

28. 4. 2016

Demänovská dolina, raj turistov

Turistika predstavuje finančne nenáročný šport, ktorý možno vykonávať prakticky kdekoľvek. Stačí si kúpiť kvalitnú obuv, do batohu prihodiť mapu, krokomer a dobrú desiatu. A potom už môžete s partičkou vyraziť na túru, napríklad do Demänovskej doliny.

30. 11. 2015

všetky novinky