Kúpiť krokomery – e-shop

Sprievodca výberom
krokomerov


Krokomery  >  10 000 krokov denne: Každý krok sa počíta!

10 000 krokov denne: Každý krok sa počíta!

Z vedeckých štúdií vyplynulo, že práve 10 000 krokov za deň je pohyb, ktorý dostačuje pre pozitívne ovplyvnenie zdravia dospelého človeka.

Chôdza účinkuje najmä proti obezite a následne proti chorobám srdca a ciev. Zistilo sa aj to, že dostatok pohybu má iba 10 % obyvateľov vyspelých krajín.

10 000 krokov zodpovedá asi 7 km, teda vzdialenosti, ktorú by sme mali denne ujsť pre zlepšenie zdravia, udržanie kondície a optimálnej váhy.

Vďaka noseniu krokomeru možno prepočítať takmer každú aktivitu na ekvivalentný počet krokov. V krokomere je totiž kyvadielko, ktoré reaguje na hojdavú ľudskú chôdzu, prípadne beh.

A ako ste na tom vy?

Ak chcete chodiť pre zdravie, urobte 10 000 krokov za deň. Ak je vašim cieľom schudnúť, potom by ste mali urobiť 12 000 - 15 000 krokov denne. Najprv si nasaďte krokomer a zistite, koľko krokov denne skutočne urobíte. Potom pomaly pridávajte, až sa dostanete na požadovaný počet krokov. Nezabudnite, že nikdy nie je neskoro začať a počíta sa každý krok!

  • 10 000 krokov = 7 km
  • 10 000 krokov = 100 minút
  • 10 000 krokov = 450 kcal

Odborníci z poradne webu 10000kroku.cz uvádzajú: "Používanie krokomeru zvyšuje motiváciu k pohybu, výrazne prispieva k zvyšovaniu denného počtu krokov a zároveň slúži ako jednoduchá kontrolná pomôcka pri plnení vašich cieľov."

Zdroj fotografie: Pixabay

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 29. 3. 2016


Odporúčame krokomery


Ďalšie novinky

Využite pri výbere krokomera recenzie

Krokomer je šikovný prístroj fungujúci na základe malého kyvadielka, ktorý sa uplatní pri bežnej chôdzi, turistike, športovej chôdzi i pri behu. S výberom najlepších modelov pomáhajú zákazníkom stále viac internetové recenzie a testy kvality.

24. 5. 2016

Krokomery dnes dopĺňajú offline GPS navigácie

Tradičné krokomery na ruku sú podľa odborníkov lepšie ako ich mobilné aplikácie. Modernú techniku však môžete v turistike využiť pre navigáciu. Dáme vám tip na GPS navigáciu pre Android, ku ktorej nepotrebujete internetové pripojenie.

28. 4. 2016

Demänovská dolina, raj turistov

Turistika predstavuje finančne nenáročný šport, ktorý možno vykonávať prakticky kdekoľvek. Stačí si kúpiť kvalitnú obuv, do batohu prihodiť mapu, krokomer a dobrú desiatu. A potom už môžete s partičkou vyraziť na túru, napríklad do Demänovskej doliny.

30. 11. 2015

všetky novinky